Квэст “Усё ў гэтым свеце звязана”

У мінулую пятніцу музей прымаў удзел у правядзенні квэста БРСМ, прымеркаванага да дня вышыванкі “Усё ў гэтым свеце звязана”. 12 каманд атрымалі цікавыя заданні, звязаныя з традыцыйнай культурай беларусаў. Удзельнікам неабходна было скласці на хуткасць пазлы з арнаментамі ручнікоў, а таксама разгадаць крыжаванку, адказы на пытанні якой можна было знайсці ў экспазіцыі музея.

Квэст “Усё ў гэтым свеце звязана”. Музей традиционного ручного ткачества Поозерья. г. Полоцк, 2017 г.